Maseczka dla Seniora

W związku z wielkim rozprzestrzenianiem się pandemii ,która zagraża przede wszystkim osobom  starszym, zarząd Fundacji Jana Zamoyskiego w Lublinie ul. Zana 1 postanowił o zorganizowaniu  akcji MASECZKA DLA SENIORA.

Będziemy nieodpłatnie rozdawali maseczki dla osób starszych i chorych.

Korzystając z uprzejmości Pani Prezes Edyty Tkaczyk ,w Centrum Handlowym E. Leclerc chcemy tę akcję przeprowadzić w dniach od 26.10. 2020 w godzinach 10-12, gdy jest czas wyłącznie dla Seniorów i dalej do godziny 16, oraz codziennie do piątku 30.10. od godz. 10 do 13, aby jak najwięcej ludzi skorzystało z naszej pomocy.

Będziemy korzystali jak w kilku innych wcześniejszych akcjach z pomocy Wolontariuszy- uczniów lubelskich szkół.

Oprócz tego dla osób które nie będą mogły przyjść będziemy przyjmowali zgłoszenia telefoniczne i mailowe- będziemy dostarczali maseczki do domu.

Część akcji będzie realizowana poprzez dostarczanie maseczek w większych ilościach do Domów Opieki Społecznej, Fundacji opiekujących się osobami potrzebującymi m. in. Stowarzyszenie Brata Alberta z którym współpracujemy, szpitale, Ośrodki Pomocy Społecznej i inne w razie zgłaszania potrzeb.

Wystąpiliśmy do Prezydenta o medialne wsparcie i zamieszczenie naszej akcji na "miejskich stronach" i w podległych im jednostkach.

Zwracamy się również do innych mediów o rozpropagowanie akcji.